niszczarka na dokumenty

RODO to więcej obowiązków

Od momentu wprowadzenia systemu RODO w każdym biurze pojawiły się sterty dokumentów, których nie można sobie ot tak wyrzucić do śmieci. Zachowując poufność danych, należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich wymagań i zaleceń prawnych. Staje się to dosyć kłopotliwe, a na pewno przysparza firmom mnóstwa nowych obowiązków. By stało się to dużo prostsze, należy zapoznać się bliżej z pewnym urządzeniem, które do tej pory nie musiało być jednym z najważniejszych sprzętów biurowych.

Dlaczego nie do kosza?

Zwykłe wyrzucenie, nawet wcześniej dobrze podartych dokumentów, nie daje pewności co do ich całkowitego zniszczenia. Stąd najrozsądniejszym wyjściem jest zakup niszczarki do dokumentów. Ten niedrogi sprzęt na pewno polubi każdy, kto wcześniej zmagał się z problemem likwidacji stosów różnych dokumentów. Wystarczy włożyć kartkę do niszczarki, by po chwili uzyskać kilkumilimetrowe paski, praktycznie niemożliwe do ponownego odtworzenia. Tnący mechanizm, wyposażony w mocne stalowe ostrza idealnie niszczy każdy papier, a nawet karty kredytowe czy małe zszywki. 

niszczarka na dokumenty

Prostota obsługi

Obsługa niszczarki do dokumentów (https://www.biurfan.pl/niszczarki-cat-31) jest banalnie prosta, a wyposażenie jej w kosz, znacznie ułatwia wymieszanie ścinków papieru, jednoznacznie uniemożliwiając ponowną ich identyfikację. Obecne wymagania prawne związane z RODO wręcz narzucają zastosowanie tego typu urządzeń. Należy również pamiętać, że niektóre dokumenty posiadają specjalną kwalifikację poufności, stąd też powinno się zakupić odpowiedni wariant niszczarki, zgodny z obowiązującymi wymogami prawa.