spinacze

Jaki spinacz biurowy będzie odpowiedni?

Najczęściej w pracy biurowej używamy spinaczy do papieru. Wykorzystujemy je także w domu podczas sprzątania i porządkowania domowych dokumentów.
Tego typu akcesoria są bardzo prostymi produktami, które najczęściej wykonane są z kawałka wygiętego drutu. Służą do utrzymywania kartek papieru w jednym pliku.

Jakie spinacze biurowe można zamówić?

Spinacze do kartek zazwyczaj produkowane są z metalu, ale można również zamówić takie, które wykonane zostały z plastiku. Zdecydowanie lepsze i bardziej trwałe są te druciane.

Takie akcesoria do papieru różnią się również od siebie rozmiarami. Najpopularniejsze są te wyprodukowane o długości 2 i 4 cm. Metalowe standardowo wykonane są w kolorze srebrzystym. Natomiast plastikowe mogą być w przeróżnych kolorach.

Które spinacze do kartek najlepiej wybrać?

Spinacze biurowe występują w różnych rozmiarach, ponieważ niektóre potrzebne są do przechowywania kilku dokumentów jednocześnie, natomiast te większe mogą posłużyć do łączenia nawet 150 kartek naraz.

Najczęściej spinacze wykorzystujemy do:

  • dokumentów,
  • segregatorów,
  • prezentacji.

Spinacze przeznaczone do segregatorów są idealne do ponownego wykorzystania, ponieważ po zdjęciu ich z ryzy papieru, wracają do pierwotnego kształtu. Posiadają sprężystą powłokę, która dodatkowo odporna jest na zadrapania.

Najbardziej elegancko prezentują się spinacze do prezentacji, które wykonane są z niklowanego metalu. Warto rozważyć ich zakup, ponieważ skutecznie pozwalają spiąć cały raport albo dokumenty, które będą wysłane do klienta.

Spinacz do papieru jest na tyle elastyczny, że bez problemu poradzi sobie z utrzymaniem wielu arkuszy w jednym miejscu. Pomocny jest w utrzymaniu porządku w dokumentacji biurowej, a także dokumentów przechowywanych w domu.